.

CANLI HAYVAN TAŞIMA DORSESİ

.

Yükleme Aracı; Canlı hayvan yükleme ve boşaltma platformu. Hayvanların kaymasını engelleyen kaymaz taban 5ağ ve sol kapak muhafazası.

Şasi; st-52 malzemeden imal edilecek olup gövde altında, dingil grubu ve hidrolik kriko ayağı grubunun bağlandığı bir alt şasi olacaktır.Şasi kolları alt flaışı 15x120 mm, göbeği 5 mm St 52.3 malzemeden yapılmış olacak ve yeterli sayıda traversle birbirine bağlanacaktır.Taban traversleri alt şasiden gömme biçiminde geçirilerek taban sacının alt şasi kollarından da destek alması sağlanacaktır. Önde , 10 mm kalınlıkta St 52.3 malzemeden beşinci teker sacı ve DİN 740B3 standardında 42 crmo4 çelikten en az T ölçüsünde king-pîm olacaktır.

Dingil; a,3 (üç) adet 12 ton kapasiteli çift kat ı makaslı dingil olacaktır. b.Otomatik fren cırcırlı olacaktır. c.Ön dingil içeriden kumandalı ön kulaktan katlı körükle kalkar tipli olacaktır. d.On dingil kaldırma sistemîi olarak imal edilecektir.

Süspansiyon;; Havalı körüklü süspansiyon tipi olacaktır.

Ön Dingil Kaldırma; Kabin içerisinde kumandalı ön dingil kaldırma sistemi

Lastik ve Jantlar; Süspansiyon sistemine uygun sayıda lastik ve jant olacaktır. 385/65 R22.5 lastik ve uygun jant olacaktır.Her aracın 1 adet yedek lastik ve jantı araçla beraber idareye teslim edilecektir.

Elektrik Donanımı; Elektrik donanımı çekici üzerindeki orijinal priz sistemine uygun olarak düzenlenecektir. a.SAE normları ve karayolları trafik tüzüğüne uygun elektrik donanımı olacaktır. b.Çekicinin üzerindeki orijinal pim sistemine uygun pimli priz.her yanda üç adet yan lamba,her yandan iki adet turuncu reflektör.arkada stop,sinyal,park,plaka lambaları olacaktır. c.Ayrıca gece çalışma alanı aydınlatma lambası ve sarı döner lamba olacaktır. d.7 pimli priz, her yanda üç adet yan lamba, her yanda iki adet turuncu reflektör, arkada stop,5inyal,park,plaka lambaları olacaktır, e.Şasenin bütün elektrik ve (ren sistemi CE veya TSE standartlarına uygun olarak yapılacaktır,

Fren Donanımı; a.Sea normlarına uygun iki hatlı (servis ve emergency) havalı fren donanımı olacaktır. b.Hava kaplinleri ve otomatik servo dağıtıcı olacaktır. c.En az 40 litre kapasiteli 2 adet hava tankı olacaktır, d.EBS fren sistemi olacaktır. e.İmdatlı ve servis (ren körükleri kullanılacaktır. 130 lukimdatlı fren körükleri olacaktır.

Kriko Ayarları; Önden iki arkada iki(ön ve arka bağımsız) dört adet paralel çalışan, hidrolik kumandalı ve geniş pabuçlu ağır hizmet tipi kriko ayaklan olacaktır.

Hidrolik Donanım; Hidrolik donanım dizel motora ve pto üzerine bağlı hidrolik pompaların herhangi biriyle, 190 İtlik bir yağ tankıjki adet arka kapak açma silindiri, ön ve arkada hidrolik ayaklar bir adet perde silindiri ve bir adet perde sıralama kilidi silindir ile bunlara yağ gönderen elektrohidrolik valf erden oluşacaktır.Sistem elektrikli kablolu ve manuel valflerle{iki seçenekli) kumanda ile otomatik olarak çalışacaktır.

Renk; Müşteri isteği doğrultusunda belirnecektir.